У нашому інтернет-магазині можна не тільки купити мед, а й стільники, прополіс і пилок, зібраний бджолами з квітів і підданий першій обробці. Чому цей продукт дуже корисний для здоров’я і як правильно його вживати — мова піде в цій статті.
Як пилок впливає на організм людини
Це продукт, що дуже багатий на цінні поживні речовини, включаючи вітамін Е, вітаміни групи В, також фосфор, калій і жирні кислоти. Він зміцнює імунітет, збільшує кількість еритроцитів і рівень заліза у крові. Цінується також за усунення шкідливого впливу хімічних факторів, зокрема після антибіотикотерапії та тривалого фармакологічного лікування, що пришвидшує одужання. Має дезінтоксикаційні властивості — сприяє видаленню відкладень і непотрібних продуктів обміну речовин. Очищаючи організм від токсинів, пилок також допомагає засвоювати цінні поживні речовини з їжі, у тому числі з меду.
Та найприємніше те, що бджолиний пилок сприяє зниженню зайвих кілограмів. Вживання цього продукту призводить до схуднення при ожирінні, збуджує апетит, але робить його помірним.
Дієтолог Пол Пітчфорд у своїй книзі «Харчування для здоров’я» порівнює ефект пилку для схуднення з модною нині спіруліною. Він містить специфічні поживні речовини, що регулюють масу тіла. Причому усього 10 г пилку на добу зазвичай достатньо, щоб усунути порушення цукру в крові та напади апетиту. Автор додає, що перебування на сонячному світлі стимулює гормональні центри та значно прискорює схуднення.
Бджолиний пилок є натуральним продуктом і не має протипоказань до його застосування. Однак лікарі застерігають від його вживання алергіків і не радять його дітям до 3 років. Цілком безпечно вводити пилок у раціон дитини з 3 років, як і різні види меду. У дошкільному та шкільному віці у багатьох малюків спостерігається зниження імунітету. Це призводить до частих інфекцій і застудних захворювань. Тому рекомендується давати дитині бджолиний пилок у сезон застуд і грипу для профілактики, а краще протягом декількох місяців до цього цього часу.
Як споживати бджолиний пилок?
Дрібні гранули пилку добре змішувати:
- із будь-яким соком (краще смакує неосвітлений),
- фруктами, наприклад, із частинками яблука, апельсину чи мандарину,
- чаєм чи кавою,
- молоком,
- йогуртом тощо.
Пилок деяких рослин має легку гіркуватість, тому його краще вживати і медом із того ж регіону.
Якщо ви поповнюєте свій запас меду, замовте ще й баночку пилку. Це дасть вам і вашій ще більше користі для здоров’я.